Kontakt: dostupnosť, dodanie, objednávky, ... +421 948 886 011

Dekoračné vankúše

Položky 1 - 60 z 203

na stránke

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Položky 1 - 60 z 203

na stránke

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
TAKOY Vankúše
 
Veľmi mäkké, obojstranné vankúše, ukážu sa dokonale za všetkých podmienok: doma alebo na cestách. Vysoko kvalitné, vyrábané z certifikovanej potlačenej látky, ktorá dokonale ladí s teplučkou látkou minky, ktorá je z druhej strany vankúšika. Vo vnútri naplnený anti-alergénnou náplňou, ručne vyrábaný s najvyššou presnosťou a s použitím najkvalitnejších certifikovaných materiálov. Dokončené s veľkou starostlivosťou a pozornosťou k detailu. 
 
Vzhľadom k vynikajúcej kvalite látky a výplne, vankúš možno prať bez obáv zničenia alebo straty výplne a pružnosti látky. Hodí sa ako štýlový a pozoruhodný darček pre bábätko, na narodeniny alebo iné príjemné príležitosti. K vankúšiku si môžete doladiť originálnu prikrývku z našej ponuky.
 
- žiarivé farby
- materiál príjemný na dotyk
- anti-alergénová náplň
- balenie obsahuje obliečku aj výplň
- typ: mäkký vankúš
- vhodné na pranie

Vankúš alebo poduška je mäkká podložka na spríjemnenie spánku alebo oddychu v posteli alebo na sedačke, najčastejšie umiestňovaná pod hlavu. Existujú aj dekoratívne vankúše, ktoré slúžia nielen na pohodlný odpočinok, ale sú umiestňované do interiéru ako ozdoba.
 
Vankúš sa skladá z výplne a návlečky, látky do ktorej je výplň vložená. Vankúše sa obyčajne vkladajú z hygienických alebo estetických príčin do obliečok. Návlečka je ušitá z textílie, kedysi sa na tento účel používalo plátno. Najdôležitejšou charakteristikou vankúša je jeho výplň, ktorá môže byť prírodná alebo umelá, prípadne ich kombinácia. Medzi prírodnou výplňou dominuje perie a páperie. Častou umelou výplňou sú mikrovlákna alebo bavlna. Od používania peria sa v súčasnosti upúšťa, kvôli alergénom a vlhkosti, ktoré môžu mať zlý vplyv na zdravie.
 
Použitie vankúša pri spánku napomáha k vyvýšeniu hlavy, čo má za efekt urovnanie krku, respektíve krčnej chrbtice, ktorá si tak oddýchne a môže regenerovať. Pri absencii vankúša sa krk ohýba do neprirodzenej polohy, ktorá enormne namáha krčné svaly na jednej strane tela, čo spôsobuje výrazné bolesti krku. Správne vyrovnanie chrbtice je medzi ďalšími záležitosťou vhodne zvoleného vankúša.
 
Vankúše sa vyrábajú väčšinou z dvoch častí - obalu a vnútornej náplne, prípadne sú ešte opatrené obliečkami. Obal je väčšinou pevný, aby vydržal aj hrubšie zaobchádzanie. Náplň bola predtým vyrábaná väčšinou z vtáčieho peria. V dnešnej dobe je vyrábané mnoho druhov náplní, ktoré sú vhodné aj pre alergikov a astmatikov.
Táto stránka využíva cookies. Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním našich cookies. Viac info
x