Kontakt: dostupnosť, dodanie, objednávky, ... +421 948 886 011

Svietidlá

Položky 1 - 40 z 1947

na stránke

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10

Položky 1 - 40 z 1947

na stránke

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
Osvetlenie je nevyhnutnosťou v každom obydlí, bez ohľadu na to, či je to byt, chalupa alebo rodinný dom. Samotné svietidlá, ich umiestnenie, tvar, typ a dizajn svetelného zdroja vyzdvihnú čarovnú atmosféru v miestnosti. Preto je výber správneho osvetlenia do vášho príbytku veľmi dôležitým aspektom.

Aby sme správnym typom svietidla mohli reagovať premenlivo na počasie vonku a mohli sme vykonávať rôzne domáce činnosti, malo by byť jeho naplánovanie maximálne prispôsobivé rôznym situáciám. Lampy totiž nie sú iba prostriedkom, ktorým osvetľujeme našu obývaciu, detskú izbu či kuchyňu, aj keď je to ich primárna funkcia, ale slúžia aj ako dekorácia.

Čo sa ale týka osvetlenia, treba si braťma vedomie, že obývačka je miestnosť, v ktorej sa trávi mnoho času a vykonávajú sa v nej deje, pri ktorých je osvetlenie veľmi dôležité. Už len také večerné čítanie, ktoré by malo byť príjemným nám môže spríjemniť adekvátne svetlo. Nesprávny výber naopak môže poškodiť váš zrak. Treba tiež myslieť na to, že jedna lampa v obývacej izbe určite nestačí. Osvetlenie by malo byť rozmiestnené rovnomerne, aby v izbe neboli miesta tmavšie alebo naopak presvetlené.

Pri zariaďovaní interiérov sa v súčasnosti dbá aj na efektívne využívanie energie. Svietidlá rovnako zohrávajú úlohu v spotrebe elektrickej energie, a preto ich výrobcovia museli vyvinúť LED svietidlá, ktoré spotrebujú len zlomok elektrickej energie v porovnaní s obyčajnými žiarovkami. Ak si do svojej domácnosti či kancelárie zaobstaráte LED osvetlenie, okrem zníženia spotreby elektrickej energie získate aj zdroj svetla s dlhou životnosťou. Rovnako sú šetrné voči životnému prostrediu, pretože na rozdiel od žiariviek či halogénových žiaroviek neobsahujú žiadnu ortuť či jedovaté plyny.

LED svietidlá dokážu do interiéru priniesť často aj farebné svetlo. Na bežné osvetlenie sú dostupné tri základné farby svetla, to neutrálna, studená biela a teplá biela.

Okrem dizajnu sa pri výbere svietidiel zamerajte aj na ich vlastnosti. Všímajte si najmä odporúčaný svetelný zdroj, ktorý vám výrazne napovie o sile a intenzite svetla, no zároveň vás upozorní na to, akú žiarovku si objednať spoločne so svietidlom.

V ponuke TAKOY na výber svetoznáme značky ako CLEONI, NOWODVORSKI, SPOTLIGHT.
Táto stránka využíva cookies. Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním našich cookies. Viac info
x